Зв'язки з RSCDS

«Лугнасад» – перший і досі єдиний в Україні колектив, де займаються шотландськими бальними танцями (контрдансами) під егідою Королівського товариства шотландських контрдансів (RSCDS): ми є афілійованою групою RSCDS, а викладач сертифікований RSCDS.

Офіційною групою RSCDS ми стали в червні 2010 року, а наші викладачі та танцівники навчалися в Літній школі RSCDS у Сент-Ендрюсі, Шотландія (St Andrews Summer School) у 2005, 2007, 2009, 2011, 2012 та 2014 роках.

Також викладачі «Лугнасаду» є постійними індивідуальними учасниками RSCDS через його «міжнародну гілку» – RSCDS International Branch.

 

Що ж таке RSCDS (Royal Scottish Country Dance Society)?

RSCDS – Королівське товариство шотландських контрдансів («кантрі-танців», бальних танців) – було засноване 1923 року Джин Мілліган та Ісобель Стюарт. Метою Товариства стало збереження контрдансів Шотландії, танцювальної культури, яка вийшла з моди через засилля континентальних бальних танців і, пізніше, танців американського стилю.

Учасники RSCDS відтворювали танці як із пам'яті, так і зі старих манускриптів XVII-XIX століть і перевидавали їх у спеціальних збірках. Більшість із цих танців потребує інтерпретації, а танцювальний стиль зазнав багатьох змін та стандартизації, став більш «балетним», на відміну від прийнятого на початку XX століття. Після деяких дискусій, на початку 1940-х Товариство почало публікувати у своїх збірках і нові, щойно створені танці.

Сьогодні RSCDS налічує більше 20 тис. членів у всьому світі, які підтримують зв'язки з головним офісом в Единбурзі. Світова мережа «бранчів» («гілок») та афілійованих груп (Branches & Affiliated Groups), заснованих на базі місцевих танцювальних шкіл, покликана популяризувати й розвивати шотландські контрданси (SCD) у різних куточках планети.

Більшість членів Товариства – люди середнього та навіть похилого віку. Це проблема самої Шотландії, і RSCDS намагається зацікавити молоде покоління шотландськими контрдансами. В інших країнах світу вікова структура членів Товариства більш однорідна.

Своєю довгою успішною історією шотландські контрданси зобов'язані саме Товариству, яке забезпечує навчання викладачів і танцівників SCD у Літній школі в Сент-Ендрюсі (графство Файф), яка відкривається щороку на 4 тижні в липні й серпні.

Навчання в цій школі – безцінний досвід для будь-якого танцівника SCD і, безумовно, значний крок на шляху підвищення рівня майстерності в танцювальному мистецтві.

 

Із Джоном Вілкінсоном (John Wilkinson), тодішнім Головою RSCDS, у Літній Школі - 2009.